Kontaktujte nás

Aktuality

Naši kamarádi

Denní zpravodajství - den 8. (8. 7. 2018)

08.07.2018

Krok za Krokem aneb cesta na horu Říp

Denní zpravodajství - den 8. (8. 7. 2018)

Druhý týden jsme začali již notorický známým výstupem na horu Říp, tentokrát i s nováčky, kteří se úkolu zhostili velmi dobře. Téměř každý oddíl dorazil až na vrchol.

Dopolední program jsme zaplnily chvilkou lingvistiky. Děti měly za úkol naučit se pár staročeských výrazů, aby lépe pronikly do tajů Starých pověstí českých, proto se, prosím, rodiče nedivte, pokud se Vaše ratolesti vrátí s nějakými novými výrazy J .

Odpoledne jsme měli trochu bojovnější. Jelikož jsme měli na programu Dívčí válku, děti se pokusily osvobodit jednoho člena svého oddílu (= Ctirada) ze spárů druhého oddílu. Je nutno dodat, že tato hra děti velmi bavila, proto se k ní pravděpodobně v průběhu týdne ještě jednou vrátí.

Nesmíme zapomenout také na kroužky, které děti v průběhu dne absolvovaly. Jedná se především o čtyřkolky, koně, RC modely aut, ale mimo jiné také střelba na terč, keramika a další. Závěr odpoledne jsme společně zakončili večeří ve složení ovocných knedlíků.

Večerní nástup byl dnes opět o něco slavnostnější, protože další náš táborník slavil narozeniny. Společně jsme mu popřáli, dali „hobla“ a obdarovali ho něčím sladkým. Následovala závěrečná hra dne. Na tu se děti připravovali celý den. Jednalo se o Dívčí válku, jinak známé jako Hunger Games. Všichni táborníci se do hry pustili se vší vervou, proto myslím, že se program vcelku podařil.

Nový týden pro nás všechny začal velmi slibně, proto doufáme, že i další dny budou probíhat v podobném duch.