Kontaktujte nás

Aktuality

Naši kamarádi

Dětské tábory na Šumavě - "Lipno"
Tábory, které baví!

Jaro, léto, podzim, zima s "Lipno" je vždycky príma!

„Pět P" pro rodiče, jak vybírat tábor

aneb 5 tipů, jak vybrat pro své dítě ten nejlepší tábor a zajistit pro něj pohodové prázdniny

1/ Péče a pohoda - Je na táboře zajištěno dostatečné zázemí, hygiena i kvalitní ubytování a stravování? Splňuje tábor podmínky vyhlášky o zotavovacích akcích pro děti a dorost? Pohodu na tábor přinese tým zkušených táborových vedoucích, kteří se o děti dobře postarají.

2/ Prospěch - Proč dítě na tábor jede? Odpovídá tábor představám dítěte? Baví ho vybrané zaměření? Přinese mu tábor nové poznatky i zážitky?

3/ Počasí a program - Počasí se nedá ovlivnit, ale je důležitou součástí tábora. Za pěkného slunného počasí si svou prázdninovou akci táborníci užijí více než, když jim 14 dní proprší. Neméně důležitý je tedy předem připravený program, a to i v případě nepříznivého počasí.

4/ Příroda - Kde je tábor umístěn? Je v přírodě a přitom dostupný z veřejné komunikace? Nachází se v chráněné krajinné oblasti, kde je zajištěn čistý vzduch?

5/ Přátelství - Jsou děti na táboře rozděleny do oddílů podle věku? Dítě tak na táboře potká spoustu vrstevníků. Dětí, které mají podobné zájmy. Vytvářejí se zde přátelství, která vydrží po celý život.

Doporučujeme všem, kteří uvažují o tom, poslat své dítě na letní tábor a vybírají v široké nabídce, aby si nejdříve zodpověděli našich „5 P".