Kontaktujte nás

Aktuality

Naši kamarádi

Dětské tábory na Šumavě "Lipno" 

Tábory, které baví!  7 -mi a 14 -ti denní tábory pro děti po celé léto na Lipně

Klasické, kombinované (klasický kombinovaný, speciál a super), kombinované pro nejmenší,

čtyřkolkové, army, keramicko-výtvarné, s koňmi, výtvarně-tvořivé, taneční a přírodovědecké tábory

Druhy táborů

Klasický tábor - Celotáborová hra, hry v lese i na louce, soutěže, karneval, diskotéka, koupání, výlety aj. Věková hranice je 5-14 let. Klasický tábor s ubytováním v chatkách, ve stanu nebo v pevné budově.

Keramicko-výtvarný tábor - Zaměříme se opět na keramiku a např. na: malování na sklo, malbu a batiku textilu, smaltování, výrobu svíček (gelové, malované, z včelího vosku) a mýdel, šití, výrobu z korálků, drátkování, origami, quilling, výrobu malých šperků atd. Věková hranice je 5-14 let.

Tábor se čtyřkolkami - Dráhu na čtyřkolky máme v areálu tábora. Děti i rodiče musí počítat s tím, že se jezdí velmi bezpečně a pomalu, rychlostí cca 7 km/h. Věková hranice je 6-12 let.

Tábor s koňmi - Tábor pro začátečníky a mírně pokročilé jezdce, jízda, práce a péče o koně atd. Věková hranice je 6-14 let.

Kombinovaný tábor - Děti si vyzkouší práci s hlínou nebo výtv. techniky, jízdu na čtyřkolce i na koni. Věková hranice 5-14 let.

Kombinovaný speciál 1 - koně, čtyřkolky, keramika, výtvarné techniky, stolní tenis - Vaše dítě si může vybrat, co bude dělat druhý den! Věková hranice je 5-14 let.

Kombinovaný speciál 2 - Čtyřkolky, RC modely, střelba (paintball, airsoft, vzduchovky), stolní tenis, nintendo Wii - Vaše dítě si může vybrat, co bude dělat druhý den! Věková hranice je 5-14 let.

Kombinovaný Super - Čtyřkolky, RC, koně, paintball, airsoft, vzduchovky, keramika, výtvarné techniky, NintendoWii, ping-pong - Vaše dítě si může vybrat, co bude dělat druhý den! Věková hranice je 5-14 let.

Army tábor  - Stavba přístřešku, nocování v přírodě, rozdělávání ohně, uzlové techniky, orientace a maskování v terénu, taktické hry, střelba na cíl (terč) - vzduchovky, airsoft, paintball, zdravověda, hledání detektorem kovů v terénu (minohledačka) atd. Věková hranice je 6-12 let.

V letošním roce jsme připravili 3 nové druhy táborů:

Výtvarně – tvořivý „Super“ tábor - zaměříme se na méně známé výtvarné techniky: např. smaltování, výrobu svíček z včelího vosku máčením, výrobu mýdel, malování pěnou na holení nebo bublinami, drhání, háčkování, ekologické tvoření, kolagrafie, frotáž, studený porcelán, kašírování, notan, sgrafito atd.

Taneční tábor - poodhrneme závoj orientu a naučíme se základy orientálního břišního tance. Vede profesionální lektorka s více než 20 letou praxí. Pokud máte, vezměte si s sebou penízkový nebo třásňový šátek. Pokud nemáte, půjčíme.

Přírodovědecký tábor - baví tě objevovat, jak funguje svět kolem tebe, máš rád/a pokusy? Pak je to tábor přímo pro tebe. Vyzkoušíme si např. krystalizaci, vyrobíme si elektřinu, lávovou lampu, sopku, autíčko na tryskový pohon, podíváme se do vesmíru, zjistíme, jak fungují tvé smysly, prozkoumáme úžasné vlastnosti vody, zahrajeme si na dávné stavitele a postavíme pyramidu a mnoho dalšího.