Kontaktujte nás

Aktuality

Naši kamarádi

Dětské tábory na Šumavě "Lipno" 

Tábory, které baví!  7 -mi a 14 -ti denní tábory pro děti po celé léto na Lipně

Klasické, kombinované (klasický kombinovaný, speciál a super), kombinované pro nejmenší,

čtyřkolkové, army, keramicko-výtvarné, s koňmi, výtvarně-tvořivé, taneční a přírodovědecké tábory

Druhy táborů

Klasický tábor - Celotáborová hra, hry v lese i na louce, soutěže, karneval, diskotéka, koupání, výlety aj. Klasický tábor s ubytováním v chatkách, ve stanu nebo v pevné budově.

Keramicko-výtvarný tábor - Zaměříme se opět na keramiku a např. na: malování na sklo, malbu a batiku textilu, smaltování, výrobu svíček (gelové, malované, z včelího vosku) a mýdel, šití, výrobu z korálků, drátkování, origami, quilling, výrobu malých šperků atd. 

Tábor se čtyřkolkami - Dráhu na čtyřkolky máme v areálu tábora. Děti i rodiče musí počítat s tím, že se jezdí velmi bezpečně a pomalu, rychlostí cca 7 km/h. 

Tábor s koňmi - Tábor pro začátečníky a mírně pokročilé jezdce, jízda, práce a péče o koně atd. 

Kombinovaný tábor - Děti si vyzkouší práci s hlínou nebo výtv. techniky, jízdu na čtyřkolce i na koni. 

Kombinovaný speciál 1 - koně, čtyřkolky, keramika, výtvarné techniky, stolní tenis - Vaše dítě si může vybrat, co bude dělat druhý den! 

Kombinovaný speciál 2 - Čtyřkolky, RC modely, střelba (paintball, airsoft, vzduchovky), stolní tenis, nintendo Wii - Vaše dítě si může vybrat, co bude dělat druhý den! 

Kombinovaný Super - Čtyřkolky, RC, koně, paintball, airsoft, vzduchovky, keramika, výtvarné techniky, NintendoWii, ping-pong - Vaše dítě si může vybrat, co bude dělat druhý den! 

Kombinovaný DE LUXE - Děti se část dne věnují dané činnosti. Každý den mají na výběr ze dvou možností. Vybrali jsme tyto dětmi velmi oblíbené aktivity:

Neděle – vyrábění svíček nebo stolní tenis

Pondělí – Nintedo Wii nebo fotbálek

Úterý – skákací chůdy nebo čtyřkolky

Středa – Xbox series X nebo vzduchovky

Čtvrtek – smaltování nebo kroket

Pátek - celodenní výlet

Army tábor  - Stavba přístřešku, nocování v přírodě, rozdělávání ohně, uzlové techniky, orientace a maskování v terénu, taktické hry, střelba na cíl (terč) - vzduchovky, airsoft, paintball, zdravověda, hledání detektorem kovů v terénu (minohledačka) atd. 

V letošním roce jsme připravili 3 nové druhy táborů:

Výtvarně – tvořivý „Super“ tábor - zaměříme se na méně známé výtvarné techniky: např. smaltování, výrobu svíček z včelího vosku máčením, výrobu mýdel, malování pěnou na holení nebo bublinami, drhání, háčkování, ekologické tvoření, kolagrafie, frotáž, studený porcelán, kašírování, notan, sgrafito atd.

Taneční tábor - poodhrneme závoj orientu a naučíme se základy orientálního břišního tance. Vede profesionální lektorka s více než 20 letou praxí. Pokud máte, vezměte si s sebou penízkový nebo třásňový šátek. Pokud nemáte, půjčíme.

Přírodovědecký tábor - baví tě objevovat, jak funguje svět kolem tebe, máš rád/a pokusy? Pak je to tábor přímo pro tebe. Vyzkoušíme si např. krystalizaci, vyrobíme si elektřinu, lávovou lampu, sopku, autíčko na tryskový pohon, podíváme se do vesmíru, zjistíme, jak fungují tvé smysly, prozkoumáme úžasné vlastnosti vody, zahrajeme si na dávné stavitele a postavíme pyramidu a mnoho dalšího.