Kontaktujte nás

Aktuality

Naši kamarádi

Denní zpravodajství - den 3. (3. 7. 2018)

03.07.2018

Krok za Krokem aneb cesta na horu Říp

Denní zpravodajství - den 3. (3. 7. 2018)

Úterý začalo každodenní rozcvičkou na horu Říp. Táborníci se den ode dne zlepšují, vypadá to, že zítra bychom na horu mohli zdárně dorazit už všichni a společně ji pokořit. Jediné, co dětem brání v rychlém výstupu, jsou teplé postýlky, ze kterých se jim ráno moc nechce.

Dopoledne se oddíly zaměřily na úklid lesa. V původním plánu bylo vlastnoruční chycení divočáka, nicméně prasata nám bohužel z ohrady utekla a zbyly po nich akorát „bobky“. Proto bylo dnešním úkolem uklidit les od těchto „bobků“, za které následně oddíly získaly další body do celotáborové hry.

Přes den se vcelku vyjasnilo, proto jsme se rozhodli, že se s dětmi vydáme na celé odpoledne k Lipnu. Zde si táborníci mohli užít sluníčka, ale hlavně koupání, které stále bylo spíše pro větší otužilce. Některé děti se odpoledne místo koupání věnovaly svým kroužkům, aby se zdokonalily v jízdě na koni, na čtyřkolce a ve výtvarných technikách.

Dnešní večerní nástup nám kromě další připravené scénky zpříjemnilo dodatečné přání k narozeninám jedné naší malé tábornice, které jsme i společně zazpívali písničku. Večerním programem byla sedlácká olympiáda, ve které se děti na různých stanovištích pokusily splnit úkoly v co nejkratším čase. Po náročném dni na všechny čekala druhá večeře složená z chleba a nutelové pomazánky, po které se mohly děti utlouci.

Vypadá to, že jsou děti z tábora vcelku nadšené a už dnes za námi chodí a říkají, že určitě pojedou i příští rok, což nás nesmírně těší. Doufáme, že i zbytek tábora bude plný dětských úsměvů a odhodlání.

Kluci z Army oddílu se dočkali svého nocování v lese (které právě teď probíhá) ve svém pracně opraveném bunkru. Přejeme jim hodně zážitků a noc bez deště.