Kontaktujte nás

Aktuality

Naši kamarádi

Denní zpravodajství - den 2. (2. 7. 2018)

02.07.2018

1. turnus 2018 - Krok za Krokem aneb cesta na horu Říp

Denní zpravodajství - den 2. (2. 7. 2018)

Dnešní sluneční ráno opět začalo výstupem na horu Říp. Děti jsou již znavené po celodenních programech, a proto dnes vystoupili jen ti s obrovským odhodláním. Avšak i ti více znavení se nenechali přemoci a vystoupili k hoře Říp, kde získali ocenění za svou vůli a výdrž. Zítra ráno se opět společně pokusíme zdolat horu Říp s co nejvíce oddíly.

Dopoledne táborníci a tábornice sbírali zákony vojvody Kroka a všechny velice překvapilo, kolik zákonů si zapamatovali zejména malé děti. To bylo úžasné! Vedoucí nestačili zírat. Všechny oddíly byly poměrně vyrovnané. Za odměnu se pak děti vypravily na báječný oběd. Dnešní sekaná s brambory se kuchařkám opravdu vyvedla a děti si nestíhaly přidávat.

Po odpoledním klidu se děti vydaly na cestu za Krokem. Cesta byla opravdu dlouhá a náročná, avšak všem se podařilo cestu zdolat. Mimo táborových her se děti účastní i svých kroužků, mezi které patří kuželky, RC modely aut, ping pong a mnoho dalších. Oddíly, které měly dnes všechno splněno, šly k Lipnu, avšak voda je pořád hrozně studená, tak se snad dočkáme pořádného sluníčka, které by nám vodu ohřálo.

Ke konci našeho krásného dne si vedoucí připravili krátkou a vtipnou scénku, u které se děti velmi nasmály. Poté se děti pokusily zabydlet v Čechách. Je opravdu úžasné, jak jsou děti vytrvalé a soutěživé! Celý den se oddíly navzájem povzbuzovaly, pomáhaly si a spolupracovaly a o tom má přeci tábor být.

Dnes si mnoho dětí našlo nové kamarády, se kterými si snad budou dopisovat i po táboře. Jsme moc rády, že děti programy baví a všichni se jich účastní. Doufáme, že si domů přivezou nové zážitky a zkušenosti.

Týna, hlavní vedoucí