Kontaktujte nás

Aktuality

Naši kamarádi

Denní zpravodajství - den 1. (1. 7. 2018)

01.07.2018

1. turnus 2018 - Krok za Krokem aneb cesta na horu Říp

Denní zpravodajství - den 1. (1. 7. 2018)

Dnešní slunečný den jsme započali ranním výstupem na horu Říp. Mnoho členů naší výpravy zdárně vystoupalo až na vrchol, někteří se však výšky hory zalekli a znovu se pokusí o výstup zítra ráno.

Dopoledne se oddíly zúčastnily úvodní hry, pomocí které se seznámily s vedoucími, prostory tábora a okolím. Hra byla velmi vyrovnaná a děti si ji moc užily. Zároveň se v areálu tábora odehrávaly kroužky, kde si děti mohly vyzkoušet zajímavé aktivity - učily se základy ovládání čtyřkolky, v keramické dílně se věnovaly vyrábění soviček z hlíny, některé se poprvé v životě posadily na koně a mnoho dalšího. Army oddíl se ovšem vydal do lesa, aby spravil svůj bunkr, ve kterém v týdnu jednu noc přenocují.

Po výborném obědu a dvou hodin poledního klidu čekal na děti další program. Náplní odpoledne bylo projít trasu podle poselství Praotce Čecha a dojít až na horu Říp, což se podařilo úplně všem táborníkům - i těm nejmenším. Některé oddíly se vydaly na krátký výlet k Lipnu, voda je ale stále pořád velmi studená, takže se děti nekoupaly. Rovněž probíhala další várka táborových aktivit a her, při kterých se děti poznávali mezi sebou navzájem. Odpoledne jsme všichni zakončili večeří u naší kuchařky, která nám připravila skvělé ovocné knedlíky.

Na závěr dne jsme si společně vtipnou formou osvěžili jednu ze Starých pověstí českých, kterou si vedoucí secvičili jako scénku. Následovala večerní hra, při které se táborníci vydali hledat všechny hrdiny z pověstí. Pro ty největší jedlíky, kteří měli hlad i po večerní hře, byla připravena druhá večeře.

Myslím, že jsme si dnes všichni den, jak se patří užili a těšíme se na zítřek!

Zuzka, hlavní vedoucí